GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggplatta 17423043
*
nr 1742 3043
Väggplatta
keramik, clown. Signerad BW, 36x27 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2025
kl 19:09:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 13:14:35
1
100 kr
24/11 17:59:07
2
200 kr
24/11 18:48:42
1
200 kr
24/11 18:48:42
2
200 kr (Budbetjänt)
24/11 18:48:49
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: clown clowner keramik väggplatta
-
6653 Väggrelief
Kina, 55x30 cm, oramad
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:17
*
Väggplatta
Läs om budbetjänten
nr 1742 3043
Väggplatta
keramik, clown. Signerad BW, 36x27 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/11 13:14:35 | 1 | 100 kr |
| 24/11 17:59:07 | 2 | 200 kr |
| 24/11 18:48:42 | 1 | 200 kr |
| 24/11 18:48:42 | 2 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 24/11 18:48:49 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: clown clowner keramik väggplatta
-
6653 Väggrelief
Kina, 55x30 cm, oramad
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:17



